Zapraszamy rodziców na dwa spotkania warsztatowe:
„Jestem OK taki, jaki jestem” – seminarium 1
Dotyczy ono kluczowego dla rozwoju dziecka obszaru – poczucia własnej wartości. Zdrowe poczucie własnej wartości pozwala rozwijać swój potencjał, wykorzystywać własne talenty, ale jest równie ważne w naszym życiu społecznym.
Warto wiedzieć, jak towarzyszyć dziecku w sposób konstruktywny – wspierać budowanie własnej wartości, ale nie „rozpuszczać”. Odróżniać poczucie własnej wartości od pewności siebie. Komunikować się, dając bezcenne informacje zwrotne dla dziecka, a przy okazji – dowiadywać się więcej o sobie!
„Nastolatek w rodzinie – kiedy kończy się wychowanie?” – seminarium 2
Jest ono poświęcone relacji rodzic, dorosły – nastolatek.
W stereotypowym postrzeganiu kontakt z nastolatkiem to ciągłe konflikty, kłótnie. Silne zaznaczanie swojej odrębności, inności, której dorosły nie chce lub nie potrafi zrozumieć. Istotą mądrego towarzyszenia nastolatkowi jest zbudowanie z nim dobrej, jakościowej relacji, opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku.
Jak zrozumieć kogoś, kto teraz tak bardzo różni się ode mnie? Jak być mądrym rodzicem nastolatka? Jak zaoferować mu swoje wsparcie, żeby mógł z niego skorzystać? Gdzie stawiać teraz granice? Na co pozwalać? Jak rozmawiać o szkole?
Im więcej tego rodzaju pytań postawią sobie rodzice dorastającego dziecka, tym większa szansa, że przez nastoletni wiek swoich dzieci przejdą razem konstruktywnie. Odpowiedzi na te pytania mogą być jednym z owoców seminaryjnego spotkania.
Dla kogo?
Uczestnikami seminarium mogą być rodzice, nauczyciele, wychowawcy w szkołach i przedszkolach, opiekunowie, dziadkowie.
Spotkanie ma charakter wykładowy – trener dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie omawianego tematu. Będzie też czas na zadawanie pytań.
Każde spotkanie potrwa ok 1,5h i będzie prowadzone przez Trenerkę Familylab, na podstawie materiałów opracowanych przez Jespera Juula, duńskiego pedagoga i terapeutę o światowej renomie, autora książek min. In. „Twoje kompetentne dziecko”.
O Trenerce

„Nazywam się Sylwia Konik i jestem certyfikowaną Trenerką Family Lab. Jestem także pasjonatką Porozumienia bez Przemocy (ukończyłam studia podyplomowe NVC w Collegium Civitas) a obecnie szkolę się w Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Intra.
Zawodowo przez wiele lat byłam związana z zarządzaniem zasobami ludzkimi jako rekruterka, trenerka, przedsiębiorca i HR manager.
Byłam wolontariuszką w Fundacji Ocalenie (lektor języka polskiego) i Towarzystwie Nasz Dom (opieka nad dziećmi w rodzinie zastępczej). Aktualne współpracuję z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (Wolontariat w Rodzinie) a od sierpnia 2020 jestem również mentorką w Fundacji Big Brothers Big Sisters. Prywatnie jestem mamą dwóch nastoletnich córek. Uwielbiam podróże, biegi długodystansowe, wycieczki górskie i rowerowe.”
Termin, miejsce, koszt
24.04. godz. 9.00. i 11.00.
Teatr Wit-Wit, ul. Jana Pawła II 15
20 zł (udział w warsztatach)
Informacje i zapisy
Ewa Witomska – ewitomska@wp.pl